IV Seminarium z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków

11162047_551251721680809_3438274657526640992_o21 kwietnia 2015 r. w Instytucie Archeologii UR odbyło się IV Seminarium z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, organizowane przez Koło Naukowe Studentów Archeologii UR przy współpracy z Instytutem Archeologii UR. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno pracowników Instytutu, jak i studentów archeologii i muzeologii. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatów wygłoszonych przez kom. dr inż. Małgorzatę Czesak z Izby Celnej w Przemyślu, mgr Piotra Kotowicza z Muzeum Historycznego w Sanoku oraz mgr Sebastiana Łańcuckiego, historyka sztuki. Tematyka prelekcji poruszała różne aspekty ochrony zabytków oraz wpływ odkryć archeologicznych na zmiany stylowe w sztuce. Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa będzie kontynuowana także w przyszłym roku.

Tekst: Elżbieta Sieradzka
Zdjęcia: Klaudia Karpińska, Zuzanna Opielowska