Asterix i Celtowie

“Asterix u Brytów”, Asterix i Goci”, “Asterix i Normanowie”, “Asterix u Belgów”… przygody małego Galla i jego zwalistego przyjaciela Obelixa znają chyba wszyscy jeżeli nie z serii komiksów, to z filmów powstałych na ich podstawie.

A jak archeolog patrzy na przygody Asteriksa…? Z cyklu wykładów Nieznana Archeologia zapraszamy na spotkanie zatytułowane Asterix i Celtowie, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 10 w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego na ul. Pigonia 1 Aula 167. Podczas wykładu prześledzimy jak przeplatają się wątki archeologiczne i te odnoszące się do współczesności. Część z nich jest doskonale widoczna, inne pozostają głęboko ukryte. Wykład poprowadzi prof UR dr hab. Tomasz Bochnak.
Dodatkowo zapraszamy na wykład prof. dr hab. Sylwestra Czopka “Zamiechów, stan. 18 – wielokulturowe stanowisko na Pogórzu Rzeszowskim”.