Międzynarodowa Konferencja Naukowa Miasto w naukach społecznych i humanistycznych,

Samorząd Doktorantów oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na Międzynarodową Konferencję Naukową Miasto w naukach społecznych i humanistycznych, która odbędzie się 2-3 lutego 2018 roku w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tematyka miejska jest niezwykle interesująca ze względu na mnogość perspektyw, jakie zastosować można w drodze jej badań. Dla jednych miasto będzie przede wszystkim kwestią architektury i zabytków, dla innych – skupiskiem ludzi, połączonych wspólnym miejscem zamieszkania, dla jeszcze innych – wyznacznikiem specyficznego sposobu bycia i wręcz nowoczesną filozofią. Bez wahania można więc stwierdzić, że różnić się będzie interpretacja miasta w  oczach historyka i filologa, archeologa i kulturoznawcy czy socjologa i propagatora turystyki.

W ramach dwudniowych obrad wystąpi ponad sześćdziesięciu prelegentów, reprezentujących najróżniejsze dyscypliny badawcze. Zaplanowano również wykłady eksperckie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor UR prof. Sylwester Czopek, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Patronami zaś medialnymi konferencji są TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów oraz Radio Feniks.

program konferencji