Podsumowanie 3 lat działalności Stałej Bazy Archeologicznej Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Bieczu

Burmistrz Miasta Biecza oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta na prezentację podsumowującą 3 lata działalności Stałej Bazy Archeologicznej Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Bieczu.

W trakcie prelekcji pracownicy naukowi oraz zaproszeni goście opowiedzą o odkryciach archeologicznych i historii Biecza. Zaprezentowane zostaną także pozyskane zabytki. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 29 lutego (sobota) 2020 roku od godziny 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu przy Grodzkiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Program wystąpień

Biecz, 29.02.2020

1. Paweł Kocańda : Stała Baza Archeologiczna Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Bieczu – trzy lata istnienia – osiągnięcia, plany i perspektywy
  2. Paweł Kocańda : Baszta zwana Katowską w Bieczu na tle historii budynku grodu starościńskiego do połowy XVII wieku.
  3. Paulina Gorazd-Dziuban : Mniej pokazuj niż posiadasz, więcej gromadź niż przejadasz – czyli o kulturze materialnej nowożytnego Biecza
  4. Damian Nowak : Dzieje grodu starościńskiego w Bieczu po 1772 roku
  5. Krzysztof Filipak : Niegodne rzemiosło czyli historia urzędu kata